Cultus Gymnasium

Besöksadress

Hansellisgatan 21
754 50 Uppsala

Kontakt

Kontakt

Liselotte Pahlén

Rektor

Telefon: 018-68 00 88
Mail: liselotte.pahlen@folkuniversitetet.se

Sören Thuresson

Biträdande rektor

Telefon: 0708 57 83 38
Mail: soren.thuresson@folkuniversitetet.se

Pantea Saramolki

Skoladministratör

Telefon: 018-680035 (Vardagar kl. 8-12)
Mail: pantea.saramolki@folkuniversitetet.se

Utbildning

Agnetha Ellesjö

Vårdlärare
Telefon: 076-6771044
agnetha.ellesjo@cultusutbildning.se

Anne Löfgren (Tjänstledig)

Vårdlärare
Telefon: 076-6771043
anne.lofgren@cultusutbildning.se

Sandra Karlin

Svenska och engelska
sandra.karlin@cultusutbildning.se

Markus Andersson

Brandman, Människans säkerhet
markus.andersson@uppsala.se

Tobias Jonsson

Idrott och Hälsa, Människans säkerhet, Hälsopedagogik
Telefon: 076-6771043
tobias.jonsson@cultusutbildning.se

Elevhälsa

Marika Norell

Skolsköterska
018-680092
marika.norell@folkuniversitetet.se

Malin Andersson

Kurator
malin.andersson@folkuniversitetet.se

Maria Öjelind- Jegenstam

Studie- och yrkesvägledare
018-680095
maria.ojelind-jegenstam@folkuniversitetet.se

Pia Rosander

Speciallärare
pia.rosander@cultusutbildning.se